Přední mlhovky

Rostous
Příspěvky: 150
Registrován: 29 kvě 2009 09:59
Bydliště: Chvalčov
Kontaktovat uživatele:

Přední mlhovky

Příspěvek od Rostous »

Můj Getzik nemá od výroby přední mlhovky. Má někdo zkušenost jak si je dodatečně svépomocí namontovat a zapojit? Má cenu se do toho pouštět sám,nebo to nechat raději na servisu? Je tam třeba připravená kabeláž? :shock:
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od Vipe »

Už jsem se po tom taky pídil a předpříprava co se týče kabeláže tam není. V ceníku je napsáno mlhovky sada, ale co si pod tím představit? Chtěl by hodit dotaz na Hyundai.cz jestli je to i s kabeláží a tlačítkem to jsem nezjišťoval. :wink:
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Diskic

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od Diskic »

Já už jsem se potom píďil. Je to takhle:
Getz nemá přípravu na mlhovky (žádná kabeláž). Musí se to dodělat. Jelikož vežkerá kabeláž (nevím jak u nového modelu) vede přostředkem auta, je zapotřebý rozmontovat hafo věci. Nikde jinde jsem nenašel totiž moznost jak protáhnout kabeli než prostředkem. Pak už jedině vyvrtat někde díru což je škoda.

Mlhovková sada: 2x světla + kabeláž
Rostous
Příspěvky: 150
Registrován: 29 kvě 2009 09:59
Bydliště: Chvalčov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od Rostous »

Díky za info! Sááákriš, to je škoda, že tam kabeláž není, měl jsem v plánu si tam dát nějaké lepší mlhovky než ty origoš. . Asi úvahu o zabudování mlhovek odložím na pozdější dobu.
MartinP

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od MartinP »

Tak jsem tu sadu koupil. Obsahuje: 2x světlo mlhové, spínač, relé, vazelínu, sadu kabelů včetně spojek a konektorů, šroubky a jednoduchý montážní návod v jazyce anglickém ( teď ho stzuduji). V nejmenovaném servisu mi řekli, že průměrně zdatný kutil by to měl zvládnout. Oni taky ze začátku než koupili frézku tak díry na světla vyřezávali nožem.
A propo u nového modelu vede kabeláž levým předním blatníkem, je zakrytá plastem podběhu a ústí pod palubkou u sloupku dveří.
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od Vipe »

Můžeš tu sadu nafotit a naskenovat ten návod, pak to sem můžu hodit. Případně mi napiš na e-mail a nějak to pořešíme, odkud jsi?
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 53
Registrován: 27 kvě 2009 17:41
Bydliště: Holešov

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od Jarda »

také jsem uvažoval zda si mlhovky namontovat sám,nebo v servisu,kde byla cena poměrně vysoká,7000kč.Nakonec jsem využil podzimní nabídky na 10% slevu na světla a tak mě přišly na 6300kč včetně montáže a DPH.Byla to otázka dvou hodin,nevím ,jak dlouho by to trvalo,kdybych se do toho pustil sám,ale jak už bylo mnohokrát napsáno a řečeno,je to vše otázka peněz. A navíc mám to i se zárukou.
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od Vipe »

Dobře si udělal je to dobrá věc. Něco našetřím počkám na akci a jdu do nich. :D/
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
marioliptov
Příspěvky: 18
Registrován: 02 čer 2009 17:07

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od marioliptov »

Uvazovali ste o tom, ze si original prislusenstvo nehate namontovat na Slovensku? Myslim si, ze pre nasich ceskych bratov by to bolo ninimalne o kurzovy rozdiel lacnejsie. Sak ceny su tie iste akurat u nas su v slovenskych korunach.
Edit: Bol to len mali napad ako by ste to mohli mat lacnejsie...
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední mlhovky

Příspěvek od Vipe »

marioliptov píše:Uvazovali ste o tom, ze si original prislusenstvo nehate namontovat na Slovensku? Myslim si, ze pre nasich ceskych bratov by to bolo ninimalne o kurzovy rozdiel lacnejsie. Sak ceny su tie iste akurat u nas su v slovenskych korunach.
Edit: Bol to len mali napad ako by ste to mohli mat lacnejsie...
To neni špatný nápad. Bydlet poblíž hranic tak tam určitě zajedu a něco koupim. Ono i v německu mají něco levnější jak u nás.
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Odpovědět