Demontáž kličky stahování oken

Diskuze k návodům na montáže a demontáže dílů a doplňků
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Demontáž kličky stahování oken

Příspěvek od Vipe »

Po několika dotazech jak sundat kličku stahování oken bez toho abychom poničily čalounění jsem se rozhodl zveřejnit tento malý návod jak na to. Pokud na to má někdo jiný fígl tak sem s ním.
PA070035x.jpg
PA070035x.jpg (26.19 KiB) Zobrazeno 21968 x
V prvé řadě je nejprve dobré vědět jak to vůbec vypadá ať máme představu s čím se budeme trápit.
Na prvním obrázku je vidět jak vypadá spona, kterou je zajištěná klička nasunutá na hřídelce stahování oken. Tuto sponu je potřeba povytáhnout nebo zcela vytáhnout aby se roztáhla vyjela z drážky v hřídelce.
PA070026x.jpg
PA070026x.jpg (49.34 KiB) Zobrazeno 21968 x
Všimněte si natočení krytky která překrývá otvor v čalounění porovnáním obou obrázků. Výstupek který je na krytce z vnitřní strany tudíž ho při demontáži nevidíte, tak při natočení na obrázku nahoře brání vytažení spony.
PA070027x.jpg
PA070027x.jpg (46.02 KiB) Zobrazeno 21968 x
Je zapotřebí tuto krytku potočit aby nebránila vytažení spony. Zatlačte na čalounění tak aby vznikla co největší mezera mezi kličkou a čalouněním a prstem po hmatu najděte výstupek a potočte krytku tak aby nebránila vytažení spony.
Na vytažení spony si musíte zhotovit nějaký přípravek. Kousek svářecího drátu a na konci ohnout malý háček. Spona je dost pevná a jde dost těžko vytáhnout.
Já jsem si zhotovil na vytažení spony přípravek viz obrázek. :lol:
PA080042x.jpg
PA080042x.jpg (33.09 KiB) Zobrazeno 21970 x
PA080046x.jpg
PA080046x.jpg (45.28 KiB) Zobrazeno 21969 x
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
chuffu
Příspěvky: 68
Registrován: 31 kvě 2009 16:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž kličky stahování oken

Příspěvek od chuffu »

No tak nevim, ale ta moje klička tam asi žádnou závlačku nemá. Je tam nějaké otáčivé kolečko mezi kličkou a tapecem(že by to bylo pod tím?), ale že bych tam udělal mezeru na prst, tak to ani náhodou.Asi to urvu a bude to bez kliček. Stejně vzadu nikdo nejezdí :-k
Hyundai Getz 1,1 2002 Tm. modrá
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž kličky stahování oken

Příspěvek od Vipe »

Přesně tak je to pod tou otáčivou krytkou a musíš ten tapec prohnout. Jde to, ale blbě. :wink:
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
chuffu
Příspěvky: 68
Registrován: 31 kvě 2009 16:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž kličky stahování oken

Příspěvek od chuffu »

No tak to bude boj
Hyundai Getz 1,1 2002 Tm. modrá
Makub
Příspěvky: 3
Registrován: 06 dub 2010 17:34

Re: Demontáž kličky stahování oken

Příspěvek od Makub »

Nic si z toho nedělej, já se s každou kličkou trápil dvě hodiny a to kricí kolečko jsem musel defakto zlikvidovat, abych tu závlačku z toho dostal.
Getz 1,3 63 kW, r.v. 2004
Uživatelský avatar
chuffu
Příspěvky: 68
Registrován: 31 kvě 2009 16:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž kličky stahování oken

Příspěvek od chuffu »

Já mám kličky jen vzadu. Ale když jsem sundával tapecy vepředu, tak jsem zapoměl zapojit ovládání oken. Nejdřiv vlevo a pak vpravo :D
Hyundai Getz 1,1 2002 Tm. modrá
pepino
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2009 23:01
Bydliště: Liberec

Re: Demontáž kličky stahování oken

Příspěvek od pepino »

Vyrobte si z ocelového plechu obdelník o rozměrech cca 3,5 krát 15 cm. Do jeho kratší strany vyříznout výřez jako je na plochém klíči o rozteči asi o 4 mm větší, než je průměr hřídelky stahovače. Tento nástroj zasadíte za ramínko kličky - mezi čalonění a kličku - tak, aby jste zachytili oba rozvidlené konce pružné pojistky a zatlačte silou proti plastovému výstupku, co se nachází na té kličce, jak je vidět na fotce od Vipa. Stačí posunout pojistku na doraz tohoto výstupku a v tomto okamžiku kliču stáhnete z hřídelky.
Protože vidím, že Vipe to měl už dole, tak by mohl správně určit velikost tohoto plochého klíče.
Odpovědět